Dzień drugi

Ruszamy do pracy!

Celem naszych warsztatów jest przekazanie wiedzy teoretycznej, a przede wszystkim praca warsztatowa, która wyznaczy kierunek do dalszej samodzielnej już pracy i własnego rozwoju.
Dlatego też przygotowaliśmy różnorodne materiały i pomysły do realizacji. Uczymy samodzielności, nie pozostawiając Uczestników samym sobie.

Tradycją już stało się, iż jednym z projektów do obligatoryjnego wykonania jest koperta.
W tym roku po raz pierwszy Uczestnicy dostają dwa pełnowartościowe znaczki pocztowe przygotowane specjalnie na tegoroczne warsztaty kaligraficzno-iluminatorskie. W projekcie wykorzystają tylko jeden z nich. Drugi zachowują dla siebie na pamiątkę 😃Znaczek ma być integralną częścią pracy. Gdzie poszukujemy inspiracji? Jak rodzą się pomysły? 
W instrukcji czytamy: "Przygotuj projekt, korzystając z otrzymanych materiałów warsztatowych, w oparciu o stylistykę (pismo i zdobnictwo) zaczerpniętą z omawianego manuskryptu."

W jaki sposób realizowane są prace?


Ale to jeszcze nie koniec! Przez kolejne dni będziemy także tworzyć inne projekty i realizować je na przygotowanym papierze lub pergaminie.Kierunek wyznaczony, wskazówki udzielone, prace czas zacząć.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Pierwszy dzień warsztatów

Ostatni dzień warsztatów